Özen Isı,2001 yılında Zeynel Rişvan tarafından İstanbul Bahçelievler’de kurulmuştur.Zeynel Rişvan’ın rezistans sektöründeki 35 yıllık bilgi ve deneyimlerinden yararlanarak,istikrarlı ve ciddiyetli çalışma sonucu kısa sürede müşterilerinin güvenini ve memnuniyetini sağlamıştır.Özen Isı,artan iş yüküne paralel olarak 2011 yılında merkezini İstanbul Toptancılar Çarşısı’na (İSTOÇ) taşımış ve halen faaliyetlerini burada sürdürmektedir.

Faaliyette bulunduğu yıllarda elektrikli soba,pleytli ocak,davul fırın gibi ürünlerin üretimini de yapan firmamız, son olarak kendi markasıyla şofben üretimine başlamış;Özen Lüx markası,piyasadaki şofben çeşitleri içinde kısa sürede adını duyurmuş ve yerini almıştır.

Günümüz şartları gereği yenilikçi anlayışı ön planda tutan Özen Isı,sıcak satıştan sonra siz değerli müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine internet satışı üzerinden de çözüm olmayı hedeflemiştir.

Vizyonumuz;dürüstlük ilkesinden ödün vermeden ürün çeşitliliğimizi,iş yatırımlarımızı arttırarak ülkemizin dört bir yanındaki müşterilerimize ulaşmak,onların ihtiyaç ve taleplerine hızlı ve kaliteli çözümler getirmek ve bu alanda lider firma olmaktır.